Kilka słów o spółce

O nas

Kim jesteśmy

Baked Games

Nasza historia rozpoczęła się w 2015 roku, choć pomysł na Baked Games zrodził się w naszych głowach o wiele wcześniej. Jako pasjonaci nowych technologii i gier chcieliśmy wprowadzić na rynek takie produkcje, które podbiłyby serca fanów komputerowych rozgrywek.

Pierwsze produkcje, jakie zrobiliśmy były, skierowane głównie do najmłodszych odbiorców, wykonywane na zamówienie dla klientów zewnętrznych, jak popularny „Wodny Świat rybki Minimini” realizowany dla Canal+. Zdobyte w ten sposób doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów gamingowych pozwoliło nam wypracować schematy działania oraz modele biznesowe, które zaczęły przynosić zyski.

Kolejnym etapem rozwoju było nawiązanie współpracy z naszym wydawcą, firmą PlayWay S.A. Efektem wspólnych prac była produkcja gry komputerowej „Hotel Dracula”, która zdobyła grono wiernych fanów. Był to poniekąd punkt zwrotny w dalszym rozwoju firmy. Okazało się bowiem, że tworzone produkty, zarówno te kierowane dla dzieci, jak i te realizowane na zamówienie firm i korporacji, cieszyły się dużym uznaniem. Wtedy to właśnie wzrósł nam „apetyt” na więcej. Pozyskana wiedza i zdobyte doświadczenie pozwoliły na zrealizowanie kolejnego marzenia – produkcji własnych gier dedykowanych dla graczy z całego świata. To właśnie wtedy rozpoczęliśmy prace nad Prison Simulatorem. 

Nazwa Baked Games ma swoje nieco większe znaczenie, bo od słowa „Baker” – piekarnia chcieliśmy wyrazić to, że nie skupiamy się na konkretnej grupie docelowej, ale nasze gry robimy dla wielu graczy w zróżnicowanym wieku. „Baker” – to nasza piekarnia gier, nazwą przywołujemy do różnorodności gier. Ważne dla nas jest to, że nie chcemy skupiać się tylko na jednym segmencie gier np. tylko na symulatorach, ale też na pozostałych rodzajach cyfrowej rozrywki.