Kilka słów o spółce

O nas

Kim jesteśmy

Baked Games

Nasza historia rozpoczęła się w 2015 roku, choć pomysł na Baked Games zrodził się o wiele wcześniej. Jako pasjonaci nowych technologii i gier chcieliśmy wprowadzić na rynek produkcje, które podbiłyby serca fanów komputerowych rozgrywek.

Nasze pierwsze produkcje były skierowane głównie do najmłodszych odbiorców i realizowane na zamówienie klientów zewnętrznych, jak popularny „Wodny Świat rybki Minimini” realizowany dla Canal+. Doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia projektów gamingowych pozwoliło nam wypracować schematy działania oraz modele biznesowe, które zaczęły przynosić zyski.


Kolejnym krokiem było nawiązanie współpracy z wydawcą, firmą PlayWay S.A. Efektem wspólnych prac stała się gra komputerowa „Hotel Dracula”, która zdobyła grono wiernych fanów. Był to punkt zwrotny w rozwoju firmy. Okazało się bowiem, że nasze produkty, zarówno te dla dzieci, jak i realizowane na zamówienie firm i korporacji, cieszą się dużym uznaniem. Wtedy właśnie pojawił się „apetyt” na więcej, a zgromadzona wiedza i zdobyte doświadczenie pozwoliły nam zrealizować kolejne marzenie, czyli produkcję własnych gier dla graczy z całego świata.

Nazwa Baked Games ma też nieco szersze znaczenie. Używając słowa „Bakery” (piekarnia) chcieliśmy pokazać, że nie skupiamy się na konkretnej grupie docelowej, ale robimy gry dla graczy w każdym wieku. „Bakery” to nasza piekarnia, a nazwą nawiązujemy do różnorodności projektów, ponieważ nie chcemy skupiać się wyłącznie na jednym segmencie gier, np. na symulatorach, ale chcemy także wypiekać pozostałe rodzaje cyfrowej rozrywki.