Prison Simulator

Prison Simulator to pierwszoosobowa gra symulacyjna, która kładzie nieco większy nacisk na fabułę, niż podobne tytuły z tego gatunku. W grze wcielasz się w strażnika więziennego i tylko od Ciebie będzie zależało, czy zdecydujesz się przestrzegać prawa, czy też pozwolisz, żeby to miejsce i ludzie do reszty Cię zdeprawowali. Ostatecznie kto powiedział, że musisz być wzorowym strażnikiem? Może zamiast tego wolisz handlować z więźniami, pomagać im w przemycie i obstawiać wynik toczonych w więzieniu bójek? Przecież każdy lubi czasem się zabawić. Zwłaszcza w takim smutnym miejscu jak to, gdzie dodatkowo to Ty jesteś szefem. Albo przynajmniej tak Ci się wydaje. No więc jak? Zdecydujesz się postępować zgodnie z regulaminem, przechwytywać kontrabandę, liczyć więźniów, wysyłać ich do pracy, dbać o ich podstawowe potrzeby i mieć pod kontrolą więzienne gangi? Czy przejdziesz na ciemną stronę? Cokolwiek zdecydujesz pamiętaj, że Twoje działania będą miały wpływ zarówno na samą placówkę, jak i osadzonych, a przede wszystkim na dalszy przebieg Twojej kariery.

Unikatowe cechy gry: 

  • Spróbuj balansować pomiędzy wykonywaniem poleceń przełożonych, a wyświadczaniem drobnych przysług skazanym. Dzięki temu zachowasz kruchą równowagę pomiędzy jednymi a drugimi i będziesz korzystać z dowodów wdzięczności obu stron.
  • Zostań wzorowym strażnikiem więziennym w trybie kampanii. Przyjmuj nowych więźniów, przeszukuj cele w poszukiwaniu kontrabandy do skonfiskowania, przeglądaj nagrania z monitoringu, dbaj o spokój i porządek, reaguj na akty nieposłuszeństwa ze strony więźniów i realizuj wiele innych zadań zleconych przez przełożonych.
  • Albo ignoruj wszystkie zasady w trybie rozgrywki dowolnej. Rób co chcesz, odkrywaj najdalsze zakamarki więzienia, eksploruj otoczenie i wchodź w interakcje z więźniami. Pamiętaj tylko, że każde Twoje działanie będzie miało wpływ nie tylko na innych strażników więziennych, ale też na samych osadzonych. Zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się karać tych ostatnich często i bez wyraźnego powodu.